Eğitim sektöründe yer almak, geleceği şekillendirecek olanları şekillendirmek yani bir anlamda “geleceği çizebilmek” demektir. Bu müthiş bir güç ama aynı oranda büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluk, okul duvarlarını aşmakta ve bizleri toplumun tüm sorunlarına karşı duyarlı hale getirmektedir. Bu düşüncelerden hareketle ülkemizin 21. yüzyılda hak ettiği noktalara ulaşmasını sağlamak için “çözümün bir parçası olmayı” seçtik. Okulumuz bünyesinde oluşturduğumuz yüksek profesyonel olanaklar ve kadro ile 2007 yılında Çakabey Kültür Yayınları’nı kurduk. Bir kültür hazinesi olan ülkemizin zenginliklerini önce kendi insanımıza sonra dünyaya anlattığımız bu çalışmaların kendimizi sevmemiz ve gurur duymamız için yol ve yön gösterici olacağına inanıyoruz.

Kurum olarak imza attığımız bu çalışmalardan İzmir için hazırlanan kitap ve sergi EXPO 2020 çalışmalarında kullanılmak üzere İzmir Kalkınma Ajansı’na hediye edilmiştir. “Dünya Mirası Türkiye” fotoğrafları Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımlarında kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından seçilmiştir. Çalışmalarımız Cumhurbaşkanlığı’nın da ilgisini çekmiş ve bizzat Turizm ve Kültür Bakanı tarafından verilen takdir ve katkı plaketi ile ödüllendirilmiştir.

“Çakabey Kültür Yayınları” gibi ülkemiz için yapılan her güzel yatırım ve çalışma, çocuklarımızın geleceğini aydınlatacak birer ışık olacaktır. Ülkemiz, 21. yüzyılda hak ettiği noktalara geldikçe çocuklarımızın da geleceğe yönelik daha fazla ümitleri ve olanakları olacaktır.

Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için daima hep birlikte çalışmak dileğiyle.

Özel Çakabey Okulları

Post Pic

2007 yılından bu yana yaptığımız “Kültür Yayınları” çalışmalarımız Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından Takdir ve Teşekkür Belgeleri ile ödüllendirilmiştir.