ÇAKABEY KÜLTÜR YAYINLARI

Eğitim sektöründe yer almak, geleceği şekillendirecek olanları şekillendirmek yani bir anlamda “geleceği çizebilmek” demektir. Bu müthiş bir güç ama aynı oranda büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluk, okul duvarlarını aşmakta ve bizleri toplumun tüm sorunlarına karşı duyarlı hale getirmektedir. Bu düşüncelerden hareketle ülkemizin 21. yüzyılda hak ettiği noktalara ulaşmasını sağlamak için “çözümün bir parçası olmayı” seçtik. Okulumuz bünyesinde oluşturduğumuz profesyonel olanaklar ve kadro ile 2007 yılında Çakabey Kültür Yayınlarını kurduk. Bir kültür hazinesi olan ülkemizin zenginliklerini önce kendi insanımıza sonra dünyaya anlattığımız bu çalışmaların kendimizi sevmemiz ve gurur duymamız için yol ve yön gösterici olacağına inanıyoruz.

Kurum olarak imza attığımız bu çalışmalardan İzmir için hazırlanan kitap ve sergi EXPO 2020 çalışmalarında kullanılmak üzere İzmir Kalkınma Ajansına ve İzmir tanıtımında kullanılmak üzere 5000 adet ilgili kurum/kişilere hediye edilmiştir.

“Dünya Mirası Türkiye” fotoğrafları Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımlarında kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlıklarına hediye edilmiştir. Yayınlarımız, Turizm ve Kültür Bakanı tarafından verilen “Takdir ve Katkı Plaketi” ile İzmir İl Kültür Müdürlüğü tarafından verilen “Özel Ödül” ile ödüllendirilmiştir. “Çakabey Kültür Yayınları” gibi ülkemiz için yapılan her güzel yatırım ve çalışma, çocuklarımızın geleceğini aydınlatacak birer ışık olacaktır. Ülkemiz, 21. yüzyılda hak ettiği noktalara geldikçe çocuklarımızın da geleceğe yönelik daha fazla ümitleri ve olanakları olacaktır.

Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için daima hep birlikte çalışmak dileğiyle.

Özel Çakabey Okulları

YAYINLARIMIZ

image

Dünya Mirası Türkiye

image

İzmir 8500 Yıllık Bir Kent

image

Doğanın Gerçeküstü Hediyesi Kapadokya

image

Uygarlığın Doğduğu Şehir Urfa

image

Gümüşhane Karaca Mağarası

image

Zamanın Durduğu Kent Ahlat